Menu
Hulpmiddelen (1)

IK HEB EEN ROLLATOR, WANDELSTOK OF ANDER HULPMIDDEL GEKREGEN

Antwoord:
Een hulpmiddel is een uitkomst als u het nodig hebt. Het vraagt enige aanpassing en tijd om te leren hoe u ermee om kunt gaan. Ook met een kruk, rollator of wandelstok kunt u blijven bewegen. Vraag aan een deskundige hoe u het beste kunt lopen met een wandelstok en/of rollator. Wellicht zijn er ook speciale oefeningen die u kunt doen om uw botten te blijven stimuleren.  Maar ook aanpassingen in uw schoeisel kunnen u helpen om stevig te lopen en/of te staan.

Wist u dat:

  • Een half uur beweging per dag is een gebruikelijk advies. Dat kan variëren van lopen, huishoudelijke taken, oefeningen doen
  • Extra beweging is goed om in conditie te blijven en uw botten verder te versterken. Heeft u botontkalking/osteoporose, dan is 60 minuten actief bewegen een mooi doel. Hoe meer u uw lichaam in beweging brengt, hoe liever de botten het hebben

Tips:

  • Praat er over met uw arts en uw omgeving. En kijk of u een valpreventiecursus kunt doen. Daar leren ze u technieken om te voorkomen dat u valt, hoe u een val kunt opvangen en het risico op vallen verkleint
  • Kijk goed naar de inrichting van uw huis. Snoeren, tapijt, spullen op de trap zijn allemaal obstakels die de kans op vallen vergroten. Vraag hulp als u dit niet alleen kunt. Meerdere handen maken licht werk en andere ogen zien vaak andere obstakels
  • Bekijk goed de dagelijkse wandelroutes. Loop ze samen met een ander en kijk waar oneffenheden zitten (stoeptegels, afstapjes etc). Blijf er alert op en zoek eventueel een andere route
  • Let op de juiste hoogteafstelling van uw loophulpmiddel. Als u bijvoorbeeld rechtop staat tussen de wieltjes van de rollator, staan de handvatten op polshoogte.

Vraag de Expert:
Staat uw vraag niet op de website?
U kunt één van onze experts een e-mail sturen. Of bel met onze hulplijn (088-5054300) dinsdag en donderdag tussen 10.00 en 12.00 uur

Dit is een van de vele artikelen die je op het platform www.botinbalans.nl kunt vinden.
Maak een account aan en je heb toegang tot alle informatie die we voor je hebben verzameld op Bot in Balans.

Facebook Comments
X