Skip to content

Informatie voor zorgverleners: levering teraparatide

De Osteoporose Vereniging heeft een informatieblad gemaakt over de gewijzigde levering van teriparatide. De informatie is bedoeld voor zorgverleners en zet alle nu bekende feiten overzichtelijk op een rij.

Sinds begin dit jaar zijn er problemen met de levering en begeleiding van teriparatide. De zorgverzekeraars hebben dit osteoporosemedicijn per 1 januari 2023 opgenomen in hun preferentiebeleid. Hierdoor is het vertrouwde merk teriparatide met bijbehorende persoonlijke begeleiding voor veel patiënten niet meer beschikbaar. Voor nieuwe patiënten is deze situatie vooral lastig omdat de begeleiding bij het gebruik van de teriparatide-injectiepen zeer beperkt is.

Daarom hebben we in overleg met verzekeraars, KNMP en leveranciers de huidige situatie in kaart gebracht. Zorgverleners kunnen het informatieblad downloaden en gebruiken als patiënten vragen hebben over dit onderwerp.

Download hier het informatieblad Teriparatide voor zorgverleners.