Skip to content

Houd Ca/vitamine D in het basispakket zorgverzekering

Onlangs werden we onaangenaam verrast door een conceptadvies van het Zorginstituut Nederland (in opdracht van VWS) om na de eerdere beperkingen Ca/vitamine D nu maar helemaal uit het basispakket van de zorgverzekering te halen. Dit supplement zou dan alleen nog vergoed worden als je een tekort aan deze vitamine hebt, aangetoond via een bloedonderzoek. Allemaal met het oog op mogelijke kostenbesparingen.

Natuurlijk hebben we als Osteoporose Vereniging onmiddellijk laten weten dat dit plan niet bijdraagt aan goede zorg voor osteoporosepatiënten.

Help ons om Ca/vitamine D in het basispakket van de zorgverzekering te houden. We hebben een korte vragenlijst opgesteld. Hiermee willen we inventariseren welke ervaringen jij hebt met Ca/vitamine D. Deze input kunnen we gebruiken in gesprekken met het Zorginstituut.

​Krijg je de (combinatie)supplementen calcium en/of vitamine D op recept? Klik dan hier voor de vragenlijst.

Koop je de supplementen calcium en/of vitamine D zelf bij de drogist? Klik dan hier voor de vragenlijst.

Invullen kost ongeveer vijf minuten.