Menu
Vallen

IK BEN BANG, VOORAL OM TE VALLEN

Antwoord:
Na een breuk komt angst voor vallen vaak voor. Als u botontkalking heeft is de kans op een volgende breuk zelfs groter. Bent u 50 jaar of ouder? Laat dan een DEXA scan maken om de kwaliteit van uw botten te meten. Gelukkig kunt u wat doen om om te gaan met uw angst. Het feit dat u het aangeeft is de eerste stap om te gaan kijken wat u kunt doen aan beweging. U blijft dan werken aan behoud en versterking van uw botten.

Wist u dat:

  • Mensen, die een valpreventie cursus volgden, zijn handiger en zorgen ervoor dat de kans op vallen kleiner is
  • 50+ Mannen en vrouwen na de overgang met een botbreuk, lopen een sterk verhoogd risico op een volgende fractuur. 40% tot 50% van alle volgende breuken treden op binnen 2-3 jaar na de eerste breuk

Tips:

  • Praat er over met uw arts en uw omgeving. En kijk of u een valpreventiecursus kunt doen. Daar leren ze u technieken om te voorkomen dat u valt, hoe u een val kunt opvangen en het risico op vallen verkleint
  • Kijk goed naar de inrichting van uw huis. Snoeren, tapijt, spullen op de trap zijn allemaal obstakels die de kans op vallen vergroten. Vraag hulp als u dit niet alleen kunt. Meerdere handen maken licht werk en andere ogen zien vaak andere obstakels
  • Bekijk goed de dagelijkse wandelroutes. Loop ze samen met een ander en kijk waar oneffenheden zitten (stoeptegels, afstapjes etc). Blijf er alert op en zoek eventueel een andere route
  • Heeft u moeite met uw evenwicht? Een goede graadmeter is of u zich wat onzeker voelt bij het lopen. Pak een hulpmiddel. Een steuntje door bv. Een wandelstok of rollator kan u echt helpen om zekerder en veiliger door het leven te gaan

Vraag de expert:
Staat uw vraag niet op de website?
U kunt één van onze experts een e-mail sturen. Of bel met onze hulplijn (088-5054300) dinsdag en donderdag tussen 10.00 en 12.00 uur

Dit is een van de vele artikelen die je op het platform www.botinbalans.nl kunt vinden.
Maak een account aan en je heb toegang tot alle informatie die we voor je hebben verzameld op Bot in Balans.

Facebook Comments
X